<div style="text-align:center;color:#fff;font-size:12px;font-weight:600;text-transform:uppercase;background:#FF0000;padding:10px 0;">Uwaga! W związku z wzmożonym ruchem sprzedaży internetowej czas wysyłki zamówień może wydłużyć się do 7 dni roboczych.</div>
Cienie i worki pod oczami - skąd się biorą i jak je zmniejszyć?

Worki pod oczami oraz zasinienia mogą być objawem choroby lub różnych nieprawidłowości w organizmie, jednak nie zawsze tak jest. U niektórych osób worki i cienie pod oczami występują cały czas jako cecha odziedziczona i nasilają się po nieprzespanych nocach. Sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną i z pewnością nie dodają urody. Warto zatem wiedzieć, co wpływa na ich powstawanie i poznać sposoby, które pozwolą odrobinę zmniejszyć ten problem.

star_rateOcena artykułu 0
Kosmetyki dla nastolatków, czyli pielęgnacja młodej cery w pigułce

Okres dojrzewania to ciężki czas, w trakcie którego zachodzi wiele zmian, często odbijających się na cerze. Kosmetyki dla nastolatków mogą być bardzo pomocne, jednak pod warunkiem, że są dobrze dobrane. Warto w tym celu poświęcić trochę więcej czasu i mieć pewność, że młoda skóra jest odpowiednio pielęgnowana, a stosowane specyfiki jej nie szkodzą.

star_rateOcena artykułu 0
Rozdwojone końcówki - co je powoduje i jak pomóc swoim włosom?

Rozdwojone końcówki włosów to bardzo częsty problem. Zmagają się z nim przede wszystkim osoby próbujące usilnie zapuścić swoje kosmyki. Włosy z rozdwojonymi końcówkami stale się łamią, puszą i tracą zdrowy blask. Dlaczego tak się dzieje i jak to powstrzymać?

star_rateOcena artykułu 0
Sposoby na przetłuszczające się włosy – okiełznaj swoją fryzurę!

Przetłuszczające się włosy są zmorą wielu osób. Jednak bywa tak, że im więcej działań podejmujemy, mających na celu zmniejszenie wydzielania sebum, tym problem bardziej się zaostrza. Skóra głowy, podobnie jak skóra twarzy, wymaga nawilżenia, a stale przesuszana zaczyna produkować większe ilości łoju. W ten sposób koło się zapętla, a problem z tłustymi włosami przybiera na sile.

star_rateOcena artykułu 0
Blizny po trądziku – jak im zapobiegać i jak się ich pozbyć?

Blizny po trądziku są zmorą wielu osób, które okres dojrzewania mają już za sobą. Sam trądzik uważany jest za chorobę skóry, która coraz częściej dotyczy nie tylko młodych ludzi, ale także osób dorosłych. Pozbycie się przebarwień czy blizn potrądzikowych jest żmudne i długotrwałe, niekiedy niemożliwe. Warto jednak walczyć o piękny wygląd skóry, chociażby spłycając pozostałe po zmianach trądzikowych blizny.

star_rateOcena artykułu 0
Misja: wyeliminuj wągry! Czyli jak skutecznie pozbyć się zaskórników?

Zaskórniki, nazywane również wągrami, są zmianami skórnymi pojawiającymi się najczęściej w okresie dojrzewania. Możemy je podzielić na zaskórniki zamknięte i otwarte. Wystąpić mogą również na skutek używania niewłaściwie dobranych kosmetyków, niezdrowej diety, problemów hormonalnych oraz wpływu zanieczyszczeń powietrza na skórę. Zaskórniki są bardzo trudne w usunięciu.

star_rateOcena artykułu 0
Sezonowa pielęgnacja skóry – dbaj o cerę przez cały rok!

Sezonowa pielęgnacja skóry jest bardzo ważna dla zachowania zdrowego i młodego wyglądu cery. W zależności od pory roku, powinna się ona nieco różnić, ponieważ inne czynniki zewnętrzne oddziałują na skórę, przez co potrzebuje ona zróżnicowanej ochrony i innych składników odżywczych.

star_rateOcena artykułu 0
Pielęgnacja skóry latem, czyli dlaczego warto dbać o cerę na wakacjach

Pielęgnacja skóry latem jest bardzo istotna dla zdrowego wyglądu cery. Bardzo często w czasie wakacji nie zwracamy zbyt dużej uwagi na stan cery lub wręcz przeciwnie – używamy niewłaściwych preparatów, które mogą pogorszyć jej wygląd. Odpowiednia pielęgnacja skóry latem sprawi, że będzie się ona pięknie prezentowała również wczesną jesienią. Trzeba jednak pamiętać o prawidłowym doborze kosmetyków oraz regularnym przeprowadzaniu domowych zabiegów.

star_rateOcena artykułu 0
Opalanie w ciąży – jak opalać się, by nie zaszkodzić sobie i dziecku?

Z opalania w ciąży wcale nie trzeba rezygnować. Konieczne będzie jednak odpowiednie przygotowanie. Sama ekspozycja na słońce jest niezwykle ważna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz dobrego samopoczucia. Promieniowanie słoneczne wpływa na syntezę witaminy D, co z kolei ma wpływ na zdrowe kości. Jednak mimo wielu zalet, jakie niesie za sobą ekspozycja na słońce, w dalszym ciągu wiele kobiet w ciąży musi zmagać się z mitami, według których powinny one całkowicie zrezygnować z opalania w tym okresie.

star_rateOcena artykułu 0
Bezpieczne opalanie – poznaj 14 zasad, których musisz przestrzegać!

Upragnione wakacje i żar lejący się z nieba niemal od razu kojarzą się nam z czasem spędzonym na błogim opalaniu się nad wodą. Ma ono wiele zalet – od poprawy samopoczucia po dostarczenie witaminy D, niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, aż po aspekty zdrowotne, takie jak łagodzenie bólu mięśni czy zmian skórnych. Jednak nie od dziś wiadomo, że promieniowanie UV bywa również niebezpieczne. Nieodpowiednia ochrona przed słońcem może doprowadzić do szybszego starzenia się skóry, nasilenia trądziku, czy wystąpienia przebarwień lub poparzeń, ale także do powstania i rozwinięcia się nowotworu, zwanego również czerniakiem.

star_rateOcena artykułu 0