Opalanie w ciąży – jak opalać się, by nie zaszkodzić sobie i dziecku?

Z opalania w ciąży wcale nie trzeba rezygnować. Konieczne będzie jednak odpowiednie przygotowanie. Sama ekspozycja na słońce jest niezwykle ważna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz dobrego samopoczucia. Promieniowanie słoneczne wpływa na syntezę witaminy D, co z kolei ma wpływ na zdrowe kości. Jednak mimo wielu zalet, jakie niesie za sobą ekspozycja na słońce, w dalszym ciągu wiele kobiet w ciąży musi zmagać się z mitami, według których powinny one całkowicie zrezygnować z opalania w tym okresie.

star_rateOcena artykułu 0
Bezpieczne opalanie – poznaj 14 zasad, których musisz przestrzegać!

Upragnione wakacje i żar lejący się z nieba niemal od razu kojarzą się nam z czasem spędzonym na błogim opalaniu się nad wodą. Ma ono wiele zalet – od poprawy samopoczucia po dostarczenie witaminy D, niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, aż po aspekty zdrowotne, takie jak łagodzenie bólu mięśni czy zmian skórnych. Jednak nie od dziś wiadomo, że promieniowanie UV bywa również niebezpieczne. Nieodpowiednia ochrona przed słońcem może doprowadzić do szybszego starzenia się skóry, nasilenia trądziku, czy wystąpienia przebarwień lub poparzeń, ale także do powstania i rozwinięcia się nowotworu, zwanego również czerniakiem.

star_rateOcena artykułu 0
Jak dbać o cerę, czyli pielęgnacja twarzy w pigułce

Pielęgnacja twarzy jest niezwykle ważna, ponieważ sposób dbania o skórę ma ogromny wpływ na jej wygląd oraz kondycję. Jeżeli już dziś poświęcamy jej odpowiednio dużą uwagę, w przyszłości odwdzięczy się nam pięknym i młodym wyglądem. Natomiast jeśli zaniedbamy pielęgnację, na skórze z czasem zaczną pojawiać się krostki, przebarwienia, a nawet zmarszczki. 

star_rateOcena artykułu 0
Kosmetyki dla kobiet w ciąży, czym kierować się przy wyborze preparatów?

Każda przyszła mama dba o siebie jak najlepiej potrafi, dlatego kosmetyki dla kobiet w ciąży, szczególnie w ostatnich latach, zyskały na ogromnej popularności. Kobiety są coraz bardziej świadome niedoskonałości, jakie mogą pojawić się na ich ciele w czasie trwania ciąży, dlatego chcąc zachować jędrność ciała i uniknąć rozstępów sięgają po kosmetyki przeznaczone dla ciężarnych. 

star_rateOcena artykułu 0
Łojotokowe zapalenie skóry – jakie są objawy i jak się go pozbyć?

Łojotokowe zapalenie skóry występuje pod postacią łuszczącej się skóry głowy, twarzy, a także innych miejsc na ciele. Występuje najczęściej w okresie dojrzewania, chociaż ŁZS może pojawić się również u osób dorosłych oraz niemowląt. 

star_rateOcena artykułu 0
Wpływ masaży na nasz organizm, czyli czego nie dowiesz się u masażysty

Rodzajów masażu, jak i jego technik możemy wyróżnić przynajmniej kilka. Każdy z nich ma pozytywny wpływ na nasz organizm. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze chaotyczne ugniatanie skóry może zostać nazwane masażem. Ma on bowiem określone zasady, których doświadczony masażysta powinien przestrzegać. Mowa tu przede wszystkim o odpowiednim tempie, sile, rytmie, a przede wszystkim kierunku, który musi być zgodny z przebiegiem mięśni oraz naczyń krwionośnych i limfatycznych.

star_rateOcena artykułu 0
Jak skutecznie pozbyć się rozstępów? - Kompleksowy poradnik

Rozstępy, obok cellulitu, są często pojawiającą się na kobiecej skórze przypadłością. Najczęściej występują w towarzystwie szybkiej utraty kilogramów, nagłego przybrania na wadze lub błyskawicznego wzrostu w okresie dojrzewania. Bardzo często rozstępy towarzyszą kobietom w ciąży. Obecnie szacuje się, że zmiany te zdobią skórę nawet 90% pań.

star_rateOcena artykułu 0
Balsam brązujący i samoopalacz, czyli bezpieczne opalanie w tubce

Balsamy brązujące są doskonałą alternatywą dla osób, które szerokim łukiem omijają solaria. Skóra muśnięta słońcem jest piękna. Jednak ważne jest, by opalenizna wyglądała naturalnie, nawet jeżeli nie ma nic wspólnego z tradycyjnymi kąpielami słonecznymi. Samoopalacze większości z nas kojarzą się ze sztucznym efektem i charakterystycznym, trudnym do zniesienia zapachem. Co innego balsamy brązujące, które w dalszym ciągu mylone są ze starego typu samoopalaczami.

star_rateOcena artykułu 0
6 niezawodnych sposobów na suche i spierzchnięte usta

Suche usta zawsze wywołują dyskomfort, ponieważ wargi traktowane są jako bardzo ważny atrybut naszej urody. Mimo to ich pielęgnacja jest często bagatelizowana. Delikatna skóra ust jest skłonna do wysuszania oraz powstawania podrażnień. Dolegliwości te są szczególnie uciążliwe w okresie jesienno-zimowym, kiedy wiatr i niskie temperatury niekorzystnie wpływają na wygląd i kondycję ust. Jednak spierzchnięte wargi mogą świadczyć również o niedoborach niektórych witamin w organizmie oraz nietolerancji na część kosmetyków, szczególnie tych zawierających w swoim składzie alkohol.

star_rateOcena artykułu 0
Sprawdź, dlaczego żel do mycia twarzy jest ważny w pielęgnacji skóry!

Odpowiednio dobrany żel do mycia twarzy pozwala oczyścić skórę z zanieczyszczeń, jakie nagromadziły się na cerze w ciągu dnia. Prawidłowo wykonany demakijaż jest podstawą pielęgnacji, która zapewnia skórze zdrowy i młody wygląd, pozwalając jej w nocy odpocząć i wchłonąć składniki odżywcze z kremów.

star_rateOcena artykułu 0