Piękne stopy latem - skuteczne sposoby na popękane i suche pięty

Lato to cudowny czas. Wreszcie można założyć lekkie, zwiewne ubrania i buty odkrywające stopy. Ale co zrobić, gdy problem stanowią suche pięty i popękana skóra? Stopy w takim wydaniu nie prezentują się przecież najlepiej. Bywają też źródłem dyskomfortu podczas chodzenia. Na szczęście jest kilka sposobów, które skutecznie poprawią wygląd stóp oraz sprawią, że będą one miękkie i gładkie.

star_rateOcena artykułu 0
Sprawdzone sposoby na rozszerzone pory. Zyskaj gładką cerę!

Rozszerzone pory na twarzy są problemem wielu osób. Te charakterystyczne wgłębienia sprawiają, że skóra ma nierówną strukturę. Może im także towarzyszyć poszarzały koloryt cery. Występują przeważnie u posiadaczek cery tłustej i mieszanej. Są źródłem niezadowolenia głównie ze względów estetycznych, jednak często przyczyniają się również do powstawania zaskórników. Warto poznać przyczynę rozszerzonych porów, ponieważ za pomocą odpowiednio dobranych zabiegów i kosmetyków można je zmniejszyć.

star_rateOcena artykułu 0
Jak powstrzymać wypadanie włosów? Poznaj przyczyny problemu!

Nadmierne wypadanie włosów to częsty problem, który dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jego przyczyny mogą być różne. Wypadające włosy mogą być objawem towarzyszącym różnym schorzeniom. Jednak nie zawsze tak jest. Często zdarza się, że powodem tego problemu jest nieodpowiednia dieta lub pielęgnacja. Warto skupić się na rozpoznaniu przyczyny, by podjąć skuteczne działania i cieszyć się gęstymi, zdrowymi włosami.

star_rateOcena artykułu 0
Cienie i worki pod oczami - skąd się biorą i jak je zmniejszyć?

Worki pod oczami oraz zasinienia mogą być objawem choroby lub różnych nieprawidłowości w organizmie, jednak nie zawsze tak jest. U niektórych osób worki i cienie pod oczami występują cały czas jako cecha odziedziczona i nasilają się po nieprzespanych nocach. Sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną i z pewnością nie dodają urody. Warto zatem wiedzieć, co wpływa na ich powstawanie i poznać sposoby, które pozwolą odrobinę zmniejszyć ten problem.

star_rateOcena artykułu 0
Kosmetyki dla nastolatków, czyli pielęgnacja młodej cery w pigułce

Okres dojrzewania to ciężki czas, w trakcie którego zachodzi wiele zmian, często odbijających się na cerze. Kosmetyki dla nastolatków mogą być bardzo pomocne, jednak pod warunkiem, że są dobrze dobrane. Warto w tym celu poświęcić trochę więcej czasu i mieć pewność, że młoda skóra jest odpowiednio pielęgnowana, a stosowane specyfiki jej nie szkodzą.

star_rateOcena artykułu 0
Rozdwojone końcówki - co je powoduje i jak pomóc swoim włosom?

Rozdwojone końcówki włosów to bardzo częsty problem. Zmagają się z nim przede wszystkim osoby próbujące usilnie zapuścić swoje kosmyki. Włosy z rozdwojonymi końcówkami stale się łamią, puszą i tracą zdrowy blask. Dlaczego tak się dzieje i jak to powstrzymać?

star_rateOcena artykułu 0
Sposoby na przetłuszczające się włosy – okiełznaj swoją fryzurę!

Przetłuszczające się włosy są zmorą wielu osób. Jednak bywa tak, że im więcej działań podejmujemy, mających na celu zmniejszenie wydzielania sebum, tym problem bardziej się zaostrza. Skóra głowy, podobnie jak skóra twarzy, wymaga nawilżenia, a stale przesuszana zaczyna produkować większe ilości łoju. W ten sposób koło się zapętla, a problem z tłustymi włosami przybiera na sile.

star_rateOcena artykułu 0
Blizny po trądziku – jak im zapobiegać i jak się ich pozbyć?

Blizny po trądziku są zmorą wielu osób, które okres dojrzewania mają już za sobą. Sam trądzik uważany jest za chorobę skóry, która coraz częściej dotyczy nie tylko młodych ludzi, ale także osób dorosłych. Pozbycie się przebarwień czy blizn potrądzikowych jest żmudne i długotrwałe, niekiedy niemożliwe. Warto jednak walczyć o piękny wygląd skóry, chociażby spłycając pozostałe po zmianach trądzikowych blizny.

star_rateOcena artykułu 0
Misja: wyeliminuj wągry! Czyli jak skutecznie pozbyć się zaskórników?

Zaskórniki, nazywane również wągrami, są zmianami skórnymi pojawiającymi się najczęściej w okresie dojrzewania. Możemy je podzielić na zaskórniki zamknięte i otwarte. Wystąpić mogą również na skutek używania niewłaściwie dobranych kosmetyków, niezdrowej diety, problemów hormonalnych oraz wpływu zanieczyszczeń powietrza na skórę. Zaskórniki są bardzo trudne w usunięciu.

star_rateOcena artykułu 0
Sezonowa pielęgnacja skóry – dbaj o cerę przez cały rok!

Sezonowa pielęgnacja skóry jest bardzo ważna dla zachowania zdrowego i młodego wyglądu cery. W zależności od pory roku, powinna się ona nieco różnić, ponieważ inne czynniki zewnętrzne oddziałują na skórę, przez co potrzebuje ona zróżnicowanej ochrony i innych składników odżywczych.

star_rateOcena artykułu 0